Nowości od firmy INMET-BTH, już w czerwcu na ITM Polska!

Oficjalny przedstawiciel grupy Roemheld zaprezentuje w Poznaniu kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów szybkiego mocowania i wymiany narzędzi.

Bogaty asortyment siłowników i komponentów hydraulicznych jak również systemów mocowania z punktem zerowym. Różnorodność produktów grupy Roemheld-Hilma zapewnia dynamikę w całym sektorze mocowań i  wymiany narzędzi oraz przyrządów obróbkowych. Na Państwa szczęście będą gościem targów ITM Polska i zaprezentują wszystko to, co mają najlepsze w swojej ofercie.

Nowość do transportu i wymiany narzędzi!

Do dotychczas oferowanych wózków transportowych do wymiany lekkich narzędzi dołączyły dwie nowości: wózki transportowe z serii RWA o nośności 1200 oraz 1600 kg (karta katalogowa WZ 8.8902). Wózki wyposażone są w autonomiczny napęd jazdy (prędkość jazdy do 3 km/h) i elektro-hydrauliczny układ podnoszenia platformy. Wózki obsługują zakresy robocze mieszczące się pomiędzy 250…1650 mm (model RWA 1200) oraz 250…1550 mm (model RWA 1600). Platforma transportowa ma standardowo wymiary 1000 x 800 mm i wyposażona jest w 4 lub 6 listew kulkowych, podnoszonych hydraulicznie. Zainstalowane akumulatory o dużej pojemności pozwalają na ok. 3 h ciągłej jazdy pod pełnym obciążeniem. W celu maksymalizacji bezpieczeństwa wózek współpracuje z systemem dokowania, dzięki któremu przesuwanie narzędzia z platformy wózka na stół prasy jest bardzo bezpieczne, co zostało potwierdzone certyfikatem i oznaczeniem. Szereg opcji dodatkowych jak np. przewodowy pilot sterujący, dodatkowe przyłącze hydrauliczne 80 bar, „szybka ładowarka” czy system szybkiego uzupełniania wody w akumulatorach zwiększa ergonomię i funkcjonalność urządzenia.

korr.png

Po ogromnym sukcesie lekkiego wózka do transportu i wymiany narzędzi RW 500 Roemheld-Hilma wprowadza kolejne udogodnienie w tym modelu – pomocniczy autonomiczny napęd jazdy. Sprawdzona konstrukcja wózka zaprojektowana do transportu narzędzi o masie do 500 kg współpracuje ze stołami o poziomach roboczych 520…1060 mm. Platformy robocze o wymiarach 720 x 720 mm lub 720 x 450 mm wyposażone są w listwy kulkowe, które unoszą się hydraulicznie jedynie w przypadku poprawnego zadokowania wózka. Dzięki temu przesuwanie narzędzia z platformy wózka na stół prasy jest bardzo bezpieczne, co zostało potwierdzone certyfikatem i oznaczeniem  . Niewielkie gabaryty zewnętrzne, ergonomiczny uchwyt i tylne koła skrętne pozwalają na manipulację wózkiem w trudno dostępnych przestrzeniach. Opcjonalny napęd jazdy zapewnia prędkość do 3 km/h przy pełnym obciążeniu. Pojemne akumulatory zapewniają zasięg ok. 2 km przy pełnym obciążeniu i nawet 5 km przy częściowym obciążeniu. Krótki czas ładowania (2 h do 90% pojemności baterii) ułatwia utrzymanie wózka w pełnej gotowości.

korr_2.png

Nowość w zakresie mocowania detali

Po ogromnym sukcesie kompaktowych docisków mocujących (karty katalogowe B1827, B1828 oraz B18271) ROEMHELD wprowadza kolejny typ kompaktowego docisku mocującego – docisk z płaską dźwignią (karta katalogowa B1829). Jest to nieco inna wersja docisków kompaktowych. W docisku tym płaska dźwignia mocująca wykonuje ruch wahadłowy, zaś szeroki korpus zapewnia pewne prowadzenie i znaczną stabilność mocowanego detalu. Dzięki kompaktowej obudowie, zabudowie kanałowej i minimalnemu zapotrzebowaniu na miejsce, docisk idealnie sprawdzi się w urządzeniach mocujących posiadających ograniczoną powierzchnię montażu. Płaska dźwignia mocująca umożliwia obróbkę powierzchni wystających zaledwie kilka milimetrów ponad punkt mocowania. Dociski występują w wersjach jedno- i dwustronnego działania, w 4 rozmiarach (od 2,5 do 12 kN) oraz z dźwigniami dostępnymi jako gotowe lub prefabrykaty do obróbki wg potrzeb. Standardowe wyposażenie w pneumatyczną kontrolę położenia dźwigni umożliwia zastosowanie tych docisków w systemach automatycznych i zrobotyzowanych.

mocowanie_1.jpg

Kolejną nowością w dziedzinie komponentów mocujących są siłowniki centrujące z wymiennymi szczękami (karta katalogowa H4306). Występują one w wersjach 2- i 3-punktowych i charakteryzują się powtarzalnością centrowania ±0,02 mm. Duży skok mocowania (10 mm na szczękę) oraz wysokie siły mocowania (do 2,5 kN / szczękę) czynią siłownik niezwykle uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem do mocowania na wiele sposobów. Połączenie wersji 2- i 3-punktowej umożliwia wymuszenie ułożenia detalu w linii otwór-otwór, z jasno określonym centrum. Opcjonalna pneumatyczna kontrola obecności detalu umożliwia kontrolowanie poprawności zamocowania i pozwala na stosowanie tych siłowników w układach zautomatyzowanych. Jednocześnie kanał pneumatyczny może być wykorzystany jako kanał odmuchujący siłownik w momencie odmocowania i ewakuacji detalu.  Niskie, wymienne szczęki mocujące pozwalają na dopasowanie ich do konturu detalu, a bezpośrednie oparcie detalu na szczękach powoduje możliwość wyeliminowania dodatkowych punktów podparcia. Zabudowa bezpośrednio w płycie i zasilanie kanałowe pozwalają na znaczne oszczędności miejsca.

mocowanie_2.jpg

 

Obecnie najmniejszy docisk kompaktowy

Do hitu ostatnich czasów – specjalistycznych, kompaktowych docisków mocujących – dołączył nowy model w rozmiarze „zero”. Jest to obecnie najmniejszy tego typu siłownik na rynku. Jego długość całkowita wynosi tylko 63 mm w stanie zamkniętym, a dzięki zabudowie w płycie wystaje jedynie ok. 23 mm ponad powierzchnię płyty. Średnica gniazda pod siłownik to jedynie ø22 mm. Zasilany jest on ciśnieniem max. 200 barów i osiąga siłę 1,3 kN! Skok mocowania wynoszący 5 mm jest wystarczający w większości przypadków – nawet przy mocowaniu surowych detali. Konstrukcja ramienia dociskowego dopasowana jest do mocowania w przypadku skrajnie małej ilości miejsca, a całkowite odchylenie ramienia dociskowego pozwala na łatwą ewakuację detalu również w przypadku zastosowania robotów. Gama docisków kompaktowych składa się obecnie z 5 rozmiarów do zabudowy kanałowej (1,3 ÷ 10,5 kN) oraz 4 rozmiarów do zabudowy na płycie (2,5 ÷ 10,5 kN).

przycisk.png

 

Więcej informacji na stronie: http://inmetbth.pl/

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji targów ITM Polska 2017.

Wstecz