I jak Innowacje, T jak Technologie, M jak Maszyny
ITM Polska to jedyne o charakterze wystawienniczym miejsce, w którym biznes łączy się z nauką, granice państw tracą na znaczeniu, a Przemysł 4.0 to rzeczywistość.
Spośród bogatego wachlarza polskich imprez targowych, to właśnie poznańskie spotkania przedstawicieli branży dają najwięcej. Tu w Poznaniu, sercu Wielkopolski, spotykają się liderzy wszystkich gałęzi przemysłu, producenci maszyn, miłośnicy nowinek technologicznych, pasjonaci innowacji i przedsiębiorcy, dla których jedyną pewną rzeczą jest optymalizacja i pogoń za nowymi możliwościami rozwoju.
Czerwcowe spotkania są pewnego rodzaju przystankiem, na którym spotykają się wszyscy Ci, dla których podnoszenie wydajności, usprawnianie procesów produkcji czy budowa zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego jest priorytetem. Dlaczego? Targi ITM Polska dają nieocenioną możliwość, z jednej strony prezentacji produktów i najnowszych technologicznych rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie, które stanowi blisko 50% uczestników ITM oraz zademonstrowanie jej przed ponad 17 tysiącami profesjonalistów, wśród których znajdują się przedstawiciele kadry zarządzającej, technologów, konstruktorów i projektantów. Z drugiej zaś, ich wartością jest możliwość udziału w wydarzeniach specjalnych, szkoleniach i pokazach, dzięki którym w jeszcze większym stopniu można chłonąć wprowadzane na rynek technologie, poznawać ich tajniki, porównywać, analizować i w konsekwencji uzyskać przewagę nad konkurencją.
Salony tematyczne, które porządkują przestrzeń
Świadectwem dużego znaczenia i zainteresowania branży targami ITM, może być fakt zwiększenia powierzchni ekspozycji, która w tym roku zostanie udostępniona w kilku dodatkowych pawilonach. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym, ekspozycja targów zostanie podzielona na salony tematyczne: HAPE (Salon hydrauliki, pneumatyki i napędów), MACH-TOOL (Salon obrabiarek i narzędzi), METALFORUM (Salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego), SURFEX (Salon technologii obróbki powierzchni), WELDING (Salon spawalnictwa) i Nauka dla gospodarki, w których przedstawiciele poszczególnych sektorów, już w czerwcu, między 6 a 9, pochwalą się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w przemyśle.
Motorem wszystkich targów są wydarzenia towarzyszące, zwłaszcza te, które cieszą się dużym zainteresowaniem i będące odpowiedzią na potrzeby klientów. W tym roku kontynuujemy dobrą praktykę edukowania uczestników ITM i współpracę z organizacjami oraz redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą z nami merytoryczną oprawę targów.
- Dzień Stali Nierdzewnych (8 czerwca 2017 r.) to wydarzenie przygotowywane przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, podczas którego w jednym miejscu będzie można wziąć udział w debatach z udziałem branżowych ekspertów oraz spotkać najbardziej znaczących przedstawicieli polskiej branży stali nierdzewnych.
- Trzecia edycja konferencji „Aluminium” organizowanej przez czasopismo Nowa Stal, poświęcona polskiej branży aluminium będzie okazją do prezentacji kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu.
- By tradycji stało się zadość i tym razem targi ITM zainauguruje organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne NOT Forum Inżynierskie, podczas którego odbędą się liczne panele dyskusyjne.
- MM Magazyn Przemysłowy, po raz kolejny na scenie ITM zaprezentuje MM Speakers Corners, w ramach którego przedstawiciele biznesu i świata nauki będą rozmawiać o trendach w światowym przemyśle, nowoczesnych technologiach i innowacjach branżowych.
- Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.
- Forum Techniczne Rynek Rur Stalowych w Polsce to tytuł konferencji organizowanej w drugim dniu targów, tj. 7 czerwca przez Polską Unię Dystrybutorów Stali dedykowanej głównie przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych.
3D Solutions, czyli co piszczy w branży druku i skanu 3D?
Podbudowani sukcesem ubiegłorocznej, pierwszej edycji targów 3D Solutions, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i wystawców, wydłużamy je o kolejne dwa dni. Tym samym, wydarzenie dedykowane branży skanu i druku 3D będzie inspirowało przez cztery dni targowe. Śmiało możemy stwierdzić, że poświęcone technologiom przyrostowym przedsięwzięcie dedykowane profesjonalistom i hobbystom, podczas którego prezentowane będą innowacyjne rozwiązania najnowocześniejszych urządzeń można na stałe wpisać w targowy kalendarz wydarzeń.
Modernlog - nowe targi, nowy termin, nowe możliwości.
Od tego roku targom ITM Polska będą towarzyszyły Międzynarodowe Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu – Modernlog. Połączenie obu wydarzeń to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony głęboka analiza potrzeb klientów i tendencji rynkowych, które wykazują zapotrzebowanie na produkt będący synergią branży logistycznej i przemysłowej. Z drugiej, rozwój nowoczesnych technologii, automatyzacja i optymalizacja produkcji, które wymuszają zmianę podejścia i integrację procesów zachodzących w przemyśle. Po trzecie natomiast, poszukiwanie obszarów, które pozwolą na kompleksową prezentację potencjału sektora logistycznego. Organizacja targów Modernlog w towarzystwie ITM to gwarancja prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu i magazynowania w międzynarodowym gronie, która z pewnością stanie się kołem napędowym do ich dalszego rozwoju.
Zapraszamy!
Kiedy? 6-9 czerwca 2017 r.
Gdzie? Do Poznania.